Як заповнити лотерею Грін Кард самостійно?
Що таке Грін карта? Навіщо США потрібна лотерея Грін Кард?
Грін карта – це документ який дає вам вид на проживання у США. Але це не є офіційною назвою документу! Можливо ви чули термін «Диверсифікаційна віза» – це і є так звана Грін карта. Також офіційно немає назви «Лотерея Грін кард», насправді це Diversity Visa Program. Так ось Грін кард – це Diversity Visa Lottery, або ДВ Програма, запам’ятайте це на майбутнє.
Законодавчо програма диверсифікаційних імміграційних віз проводиться Державним департаментом США щороку. В Акті про імміграцію та громадянство передбачено окремий клас іммігрантів –так званих «диверсифікаційних іммігрантів» (переможців лотереї Грін кард) з країн з історично низьким рівнем імміграції до США. У 2023 році для Програми ДВ виділено 55 тисяч віз. Участь у щорічній ДВ-програмі або лотереї Грін Кард, як і завжди, абсолютно безкоштовна.
Апліканти, які відбираються програмою (переможці), повинні відповідати простим, але жорстким критеріям відбору для того, щоб мати можливість отримати імміграційну візу США. Державний департамент розподіляє диверсифікаційні візи між 6 географічними зонами і жодна з країн не може претендувати більше, ніж на 7% від загальної щорічної кількості диверсифікаційних віз.
Що стосується минулорічної програми DV-2023, то у ній не брали участь вихідці з країн, із яких до США за попередні 5 років іммігрувало понад 50 тисяч резидентів. Це наступні країни:
Бангладеш, Бразилія, Канада, Китай, Колумбія, Домініканська Республіка, Ель Сальвадор, Гаїті, Гондурас, Індія, Ямайка, Мексика, Нігерія, Пакистан, Філіппіни, Перу, Південна Корея, Великобританія (крім Північної Ірландії), Венесуела та В’єтнам.
Вимоги для участі в лотереї Грін Кард
№1: Вихідці з країн із історично низьким рівнем імміграції до США допускаються до участі в програмі. Якщо ви не є вихідцем з країни із історично низьким рівнем імміграції до США, існують ще два шляхи, за якими ви можете бути допущені до участі:
- Ваша дружина/чоловік походить із країни з історично низьким рівнем імміграції до США. Якщо так, то ви можете зазначити у відповідній графі країну походження дружини/чоловіка за умови, що ви та ваш чоловік/дружина отримають візи та виїдуть до США разом з Вами.
- Ви походите з країни, рівень імміграції з якої до США не є історично низьким, але жоден із ваших батьків не народився і не проживав постійно у ній на момент вашого народження? Якщо так, то ви можете вважатися вихідцем з країни, де народився один із Ваших батьків, якщо це країна, вихідці з якої допущені до участі у лотереї.
№2: Кожен претендент повинен відповідати вимогам програми щодо рівня освіти та професійної підготовки, а саме:
- Закінчити середню школу чи її еквівалент, яким вважається успішно закінчений курс початкової та середньої освіти;
АБО
- мати впродовж останніх 5-ти років 2-річний трудовий стаж, який вимагає не менше двох років професійно-технічної підготовки.
Якщо ви не відповідаєте цим двом вимогам, вам не слід подавати заявку на участь у лотереї грін кард (Програмі DV).
Коли проходить реєстрація анкети на участь у лотереї Грін Кард
Заявки на участь у лотереї Грін Кард потрібно подати в електронному виді на сайті dvprogram.state.gov зазвичай у період з початку жовтня до кінця першої декади листопада. Дати кожного розіграшу уточняються і публікуються на офіційному сайті, та на сайті «Все PRO США» та у соціальних мережах. Не чекайте до останнього тижня реєстраційного періоду для подачі заявки, оскільки велика кількість заявок може призвести до затримок з їх обробкою. Кожній особі дозволено подавати лише по одній заявці впродовж кожного реєстраційного періоду. Державний департамент застосовує найсучасніші технології, щоб виявити осіб, які надсилають більше однієї заявки. Подання більш, ніж однієї заявки від Вашого імені дискваліфікує Вас від участі в програмі.
Якщо ви все користуєтесь сторонніми послугами посередників, ви повинні надавати правильні та достовірні відповіді при заповненні анкети, а також забрати собі та зберегти роздрукiвку чи принт-скрін з підтвердженням унікального номеру-підтвердження (Confirmation Page). Надзвичайно важливим є зберегти унікальний номер підтвердження. Без цієї інформації ви не зможете перевірити статус своєї заявки. Ви також повинні зберігати доступ до електронної пошти, вказаної в анкеті.
Якщо заявка зареєстрована правильно, на екрані з’явиться підтвердження, яке міститиме ім’я та унікальний номер-підтвердження.
Роздрукуйте це підтвердження. У травні наступного року, ви матимете можливість самостійно перевірити статус своєї заявки на сайті dvprogram.state.gov ввівши свій унікальний номер (зі сторінки Confirmation Page).
Електронна Система Перевірки Статусу буде єдиним засобом інформування вас про виграш у лотереї Грін Кард, та, у разі виграшу, надання інструкцій про звернення по візу. Уряд США не повідомлятиме вас про це напряму. Електронна Система Перевірки Статусу – це єдине джерело інструкцій щодо даної процедури. Якщо вашу заявку буде відібрано і ви звернетеся по візу та подасте необхідні документи, ви повинні будете використовувати Електронну Систему Перевірки Статусу для того, щоб дізнатися про дату призначення візової співбесіди.
Інструкції щодо внесення даних для реєстрації анкети Грін-Кард.
Які дані треба надавати для реєстрації у лотереї Грін Кард?
При заповненні анкети, претенденти повинні надати наступну інформацію:
1. Повне ім’я та прізвище, як у закордонному паспорті;
2. Ваша стать;
3. Дата народження;
4. Місто або населений пункт Вашого народження;
5. Країна Вашого народження. Назва країни повинна відповідати сучасній назві країни, у якій народився аплікант.
6. Країна походження. Для лотереї Грін Кард країна походження, як правило, співпадатиме з країною народження.
7. Номер вашого закордонного паспорта, країна, яка видала паспорт (країна громадянства), та дата кінцевого терміну дії вашого дійсного закордонного паспорта.
8. Фотокартка – аплікант повинен надати фотокартку зроблену протягом останніх 6 місяців, його/її дружини/чоловіка та кожного з їх дітей. Вам не обов’язково надавати фотокартки чоловіка/дружини або дитини, які вже є громадянами США або постійними мешканцями США. Однак, якщо ви надасте такі фотокартки, це не буде рахуватись як порушення правил.
Фотокартки для участі в програмі ДВ повинні відповідати таким самим стандартам, як і фотокартки для отримання віз США. Вас буде дискваліфіковано від участі в програмі, якщо ваші фото та фото членів сім’ї не відповідатимуть всім вимогам, або їх було перероблено/змінено (будь-яким чином). Надання фотокартки, яку ви вже надавали в минулі роки, дискваліфікує вашу заявку.
9. Поштова адреса – ім’я/прізвище особи, яка проживає:
- адреса
- місто/село
- район/область/провінція/штат
- поштовий індекс
- країна
10. Країна, в якій ви мешкаєте саме зараз.
11. Номер телефону.
12. Адреса електронної пошти - Надайте електронну адресу, до якої ви маєте прямий доступ, і до якої ви і надалі матимете доступ до травня наступного року (включно).
13. Вкажіть найвищий рівень освіти, який ви отримали, вибравши один із варіантів:
- лише початкова освіта;
- незакінчена середня освіта;
- середня освіта;
- середня спеціальна освіта;
- незакінчена вища освіта;
- вища освіта;
- магістратура (незакінчена);
- ступінь магістра;
- аспірантура;
- ступінь кандидата чи доктора наук.
14. Сімейний стан на момент заповнення заявки:
- Неодружений/незаміжня;
- одружений/заміжня та дружина/чоловік НЕ є громадянами США і НЕ мають статусу постійного мешканця США (LPR);
- одружений/одружена та дружина/чоловік є громадянами США або мають статус LPR;
- розлучений/розлучена;
- вдівець/вдова;
- офіційно проживаю окремо.
Потрібно вказати/надати повне ім’я, дату народження, стать, місто/село народження, країну народження дружини/чоловіка та його/її фотокартку, яка відповідає усім технічним характеристикам.
Якщо основний претендент не надасть інформації про дружину/чоловіка, або, якщо впише когось, хто не є (офіційно) чоловіком/дружиною, - його заявка буде дискваліфікована, а також будуть дискваліфіковані всі інші особи, які мають родинні взаємини з основним претендентом та подаються разом із ним.
Ви повинні вписати вашого чоловіка/дружину навіть у тому випадку, якщо ви не проживаєте разом (розлучилися). Розлучилися (в юридичній площині) означає, що пара залишається одруженою, але проживає окремо, згідно з рішенням суду.
Якщо ваш чоловік/дружина має громадянство США або є постійним мешканцем США, не треба вносить їх імена у заявку. Чоловікові/дружині, які є громадянами США або постійними мешканцями США не потрібно отримувати візи. Таким чином, якщо ви оберете в анкеті поле «married and my spouse IS a U.S. citizen or U.S. LPR», вам не потрібно буде надавати детальну інформацію про чоловіка/дружину.
15. Відомості про дітей – Потрібно вказати ім’я, дату народження, стать, місто/село народження та країну народження усіх неодружених дітей віком до 21 року, незалежно від того, чи вони проживають з вами і чи мають намір іммігрувати до США разом із вами. На кожну дитину потрібно надати окрему фотокартку, згідно усіх технічних характеристик. Обов’язково потрібно вказати:
- усіх рідних дітей (живих);
- усіх всиновлених у встановленому законом порядку дітей (живих);
- усіх пасинків і пасербиць (живих), які не перебувають у шлюбі та яким на момент подачі заявки ще не виповнився 21 рік, навіть якщо ви вже не перебуваєте у шлюбі з батьком/матір’ю дитини або якщо дружина/чоловік або дитина мешкають окремо від вас і не планують іммігрувати до США разом із вами.
Діти, яким виповнився 21 рік і більше на момент подачі заявки, а також діти, які перебувають у шлюбі, не мають права на отримання диверсифікаційних віз. Однак законодавство США передбачає деякі виключення: якщо ви подали електронну заявку ДВ до того, як вашій неодруженій дитині виповнився 21 рік, і дитина досягла 21-річного віку до моменту отримання візи, існує можливість, що у процесі обробки візової справи дитина вважатиметься як така, що ще не досягла 21-річного віку.
Вам не обов’язково зазначати у заявці дитину/дітей, які вже є громадянами США чи мають статус LPR, оскільки вони не кваліфікуються на отримання диверсифікаційної візи. Однак, якщо претендент не надасть інформації про всіх своїх дітей, які мають право на отримання імміграційної візи, або зазначить особу, яка не є дитиною претендента, його заявку буде дискваліфіковано і заявки членів його родини також будуть дискваліфіковані.
Послуга з заповнення анкети Грін Кард
Якщо ви не впевнені в тому, що зможете коректно ввести Ваші анкетні дані самостійно, Ви можете скористуватись платною послугою на нашому сайті. Наш досвід заповнення анкети DV Lottery більше 10 років.
Натисніть щоб дізнатись про умови
Може зацікавити: